horni_01.gif, 8,4kBhorni_02.gif, 8,6kBhorni_03.gif, 6,8kBhorni_04.gif, 7,8kBhorni_05.gif, 9,0kBhorni_06.gif, 9,2kBhorni_07.gif, 8,8kBhorni_08.gif, 7,6kB


 
FOTOGALERIE
 
19. února 2012 - Sokolské šibřinky se vydařily!
V neděli 19. 2. se konaly ve Dvoře Králové n. L. dětské šibřinky, tentokrát na téma Z pohádky do pohádky. Do sokolovny pod Hankovým domem se přišlo pobavit 130 dětí, které doprovodila stovka dospělých.
V úvodu šibřinek se představily pohádkové postavičky, které šibřinky pro děti připravily, následovaly ukázky sletových skladeb jako pozvánka na sletové vystoupení, které se bude konat ve Dvoře Králové 28. dubna. Vystoupení zakončila skladba roztleskávaček, a potom již následovaly soutěže pro všechny děti.
Na děti čekali čerti, červená Karkulka, zlá královna, Křemílek s Vochomůrkou, Ferda Mravenec, Maková panenka s motýlem Emanuelem, Krteček se žabkou, Večerníček s Pipi, Ája s maxipsem Fíkem a medvídek Pú s prasátkem. Děti putovaly přes hory a doly, nahlédly do Krtkova bytu, zašívaly kalhoty, házely otrávenými jablky, pomáhaly Púovi chytat včely, nosily do pekla brambory, stavěly s Ferdou komín, rozfoukávaly máček a skákaly s Ájou a Fíkem pro něco. Všichni se při hrách dosyta vyřádili, a tak se jim ani nechtělo domů. Už se těšíme, jaké téma nás bude provázet příštími šibřinkami! Ale dříve nás čekají na podzim šibřinky pro DOSPĚLÉ!
                                                                                                                P. Špatenková, Sokol Dvůr Králové n. L.
 
18. února 2012 - Župní přebor v plavání
18. února byla zahájena v Trutnově letošní soutěž sokolské všestrannosti župy Podkrkonošské – Jiráskovy.
K závodu, který pořádal Sokol Úpice, nastoupilo 108 závodníků z osmi sokolských jednot, aby změřili své síly. Soutěžili závodníci od šesti let, soutěž byla obsazena všemi kategoriemi až po dorost a dospělé.
Závod proběhl na velmi dobré úrovni, závodníci podávali skvělé výkony, pořadatelé odvedli opravdu dobrou práci.
Všem závodníkům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a doufáme, že se jim bude dařit i v dalších soutěžích.
Závod sokolské všestrannosti bude pokračovat přeborem ve sportovní gymnastice a šplhu. Ten se bude konat začátkem dubna v Náchodě.
                                                                                                                                          P. Špatenková
 
21. ledna 2012 - Gymnastická družstva Sokola Dvůr Králové n. L. postoupila na MČR v Team – Gym!
Skvělého výsledku dosáhla obě družstva gymnastek Sokola Dvůr Králové n. L., když na přeboru České obce sokolské, který se konal v sobotu 21. ledna, vybojovala postup na Mistrovství České republiky v týmové gymnastice. Nejprve družstvo do 11 let vybojovalo stříbrné medaile. Nebylo to vůbec jednoduché, protože hned v první části závodu, skocích z malé trampolínky se zranila naše favoritka Tereza Hulíková. Další části závodu, akrobacii a pódiovou skladbu, sledovala Terezka s výronem z lavičky. Ostatní děvčata zabojovala a získala stříbrné medaile se ztrátou jedné desetiny na vítězné družstvo Sokola Řeporyje. Družstvo do 16 let získalo bronzové medaile výborným bodovým ziskem 19,25 bodů a ztrátou sedmi desetin na druhé družstvo. Obě družstva postupují na MČR v Team - Gym, kde budou reprezentovat Českou obec sokolskou.
MČR se v letošním roce bude konat v květnu v Trutnově, a tak budou mít naši fanoušci jedinečnou možnost být u této mimořádně atraktivní podívané a podpořit naše družstva, která již vlastní bronzové a stříbrné medaile z MČR v předchozích letech. Blahopřejeme našim závodnicím i jejich trenérkám.
                                                                                                                                          P. Špatenková
 
Sokolové na sportovním soustředění
Na závěr prázdnin uspořádali královédvorští sokolové sportovní soustředění, kterého se zúčastnilo 18 cvičenek a cvičenců ze Sokola Dvůr Králové n. L. a Police n. M.
    Cílem soustředění bylo připravit děti na nadcházející závodní sezónu, a tak byl v náplni atletický, gymnastický i plavecký trénink. V atletice se děti učily správné technice hodu, skoku a běhu, trénovaly kondičku, posilovaly. V gymnastice procvičovaly různé prvky a učily se prvkům novým. Na koupališti trénovaly plavání a především procvičovaly plavecký styl.
Na výlet jsme se vypravili vlakem do josefovských kasemat. Prohlídka pevnosti se dětem líbila.
    Večer na děti čekaly různé soutěže, například skládání puzzle, štafetové a další hry, velká trampolína, návštěva kina, dobrodružná stopovaná za pokladem, lanová dráha v lese a stezka odvahy setmělou tělocvičnou.
Za každou sportovní i nesportovní činnost byly děti hodnoceny jedničkami, které si každý večer mohly proměnit za zvířátka. Obrázky zvířátek si lepily do mapy a za získaná zvířata dostávaly zvířecí zuby, které si mohly pověsit na krk. Opět jsme se přesvědčili, jak je při práci s dětmi důležitá motivace, protože pro zub na krk dokázaly děti i nemožné.
    Soustředění se vydařilo, po týdnu jsme se loučili unavení, ale spokojení s pocitem dobře odvedené práce. Následující den se část dětí zúčastnila přeboru ČOS v atletických vícebojích. Svými výkony děti dokázaly, že netrénovaly nadarmo. Dosáhly mnoha osobních zlepšení, ale také získaly pro jednotu cenné kovy.
                                                                                                                                          -pš-
 
Oslavy 80. výročí založení sokolovny České Meziříčí . Na oslavách 80. výročí založení sokolovny v Českém Meziříčí (Župa Orlická) vystoupily 18. června 2011 i dvě jednoty z naší župy - gymnastky z Jaroměře a ženy a dívky s pódiovou skladbou s gymbaly z náchodské jednoty.
 
Mistrovství České republiky v jaroměřské hale ASVAJ - fotogalerie 1. a fotogalerie 2.
O víkendu 4. – 5. června pořádal Sokol Josefov s Českou Asociací stolního tenisu poslední mistrovství ČR mladšího žactva ve stolním tenisu v této sezóně. Suverénem mezi mladšími žáky byl Tomáš Polanský ze Slavoje Ústí nad Labem, který si odvezl tři medaile.
    Naopak vítězství Terezy Kozákové (TTC Lhoty u Potštejna) ve dvouhře dívek čekal málokdo, stejně jako finálovou účast Sáry Beranové z Vlašimi.
    V párových soutěžích zvítězili Tomáš Polanský – Ladislav Kupec (Baník Havířov), Barbora Blechová – Edita Studenovská (SKST Dubňany / Jiskra Humpolec) a Tomáš Polanský – Dagmar Pěnkavová (SKST Vlašim).
    Kompletní výsledky k nahlédnutí zde.
 
Družstva župy Podkrkonošské prožila na přeboru žactva ve všestrannosti zlatý sen - fotogalerie
Družstva župy Podkrkonošské podávají každoročně na přeborech ČOS solidní výkony a naši závodníci se umísťují na předních místech. V letošním roce však prožila obě naše družstva ve složení – mladší žactvo I. Sára Erbenová, Filip Vlček (Nikola Jiřiová a Štěpán Kollert (Sokol Police n. M.) a mladší žactvo II. ve složení Pavlína Vejrková (Sokol Náchod), Tereza Hulíková (Sokol Dvůr Králové), David Bega (Sokol Police n. M.) a Patrik Kubeček (Sokol Úpice) zlatý sen, když zvítězila o obou kategoriích. N. Jiřiová přidala zlato za gymnastiku a stříbro za šplh, S. Erbenová stříbro za gymnastiku, F. Vlček zlato za plavání, P. Vejrková stříbro za gymnastiku, D. Bega doplnil sbírku dvěma zlatými medailemi za gymnastiku a šplh a P. Kubeček bronzem za atletiku. David Bega se pak stal přeborníkem ČOS, Sára Erbenová a Patrik Kubeček vybojovali bronz za všestrannost.
    Euforii prožili nejen závodníci, ale také jejich cvičitelé. Odměnou dětem bude sokolský tábor v Rakousku, který každoročně pořádá župa Švýcarská.
    Radost nám udělali také závodníci, kteří na přeboru ČOS staršího žactva, dorostu a dospělých vybojovali pro župu 18 cenných kovů. K těmto skvělým výsledků všem blahopřejeme.
                                                                                                                        P. Špatenková, Sokol Dvůr Králové
 
20. - 22. května 2011 - Národní finále mladších minižáků v basketbalu - pořádala T.J. Sokol Josefov. Gratulujeme k druhému místu, fotogalerie a podrobnější informace k nahlédnutí zde.
 
14. května 2011 se konalo v Novém Hrádku Župní setkání a tradiční Hrádouská vařečka.
 
8. května 2011 - Přebor župy v atletice
 
23. dubna 2011 se konal 33. ročník pochodu Okolo Jaroměře, který pořádala T. J. Sokol Jaroměř.     Na čtyři trasy pro pěší v délce od 6 do 50 km a tři cyklotrasy v délce od 26 do 60 km vyrazilo za krásného počasí 1 216 účastníků z celé republiky.
 
26. března 2011 - Župní přebor v plavání
 
20. února 2011 - Královédvorské šibrinky
 
8. ledna 2011 v Náchodě - Netradiční pětiboj
 
7. ledna 2011 - Cvičitelská hodina
 
18. prosince 2010 v Praze - Team gym
 
Tělocvičná jednota Sokol Nový Hrádek organizovala již po šesté v sobotu 25. září 2010 tradiční přebor župy Podkrkonošské - Jiráskovy v přespolním běhu. Běžecké trasy od 150 m do 1980 m běželo v kategoriích žactva 76 dětí, v kategorii dorost a dospělí 11 běžců. Členitý terén v příjemném prostředí okolí zříceniny hradu Frymburku důkladně prověřil fyzickou zdatnost závodníků. Ti se presentovali ze sokolských jednot z Červeného Kostelce, Dvora Králové, Jaroměře, Náchoda, Nového Hrádku, Radotína a Úpice. První tři závodníci v každé kategorii obdrželi medaili, diplom a drobné ceny. Všichni po doběhu dostali sušenku a předškolní děti u vyhlašování vítězů ještě drobnůstky z tácu Květy Holé, které posbírala v rodině i u známých z překvapení Kinder vajíček. Drobné dárky a vlídné počasí přispělo k příjemnému průběhu závodů. Na ceny pro běžce přispěli tito sponzoři: župa Podkrkonošská-Jiráskova, Sokol Nový Hrádek - lyžářský oddíl, výrobní družstvo Kovap, Marešovi, Světlík Luboš. Technicky závod zabezpečil Obecní úřad městyse Nový Hrádek a výrobní družstvo Kaden.
Nový Hrádek, náčelnice Martinková Lidmila
 
15.září 2010 - se uskutečnil 3.ročník charitativní akce Běh naděje, inspirovaný Během Terryho Foxe, tentokráte ve spolupráci se základní školou. Za nepříznivého počasí se akce uskutečnila ve školní tělocvičně a představili se na ni mladí zápasníci z pořádající jednoty, skupina Sans Ecombre-Hronov s ukázkou parkouru a freeruningu a studenti SOŠ OOM Malé Svatoňovice s ukázkou karate, juda a sebeobrany. Pořadatel akce TJ SOKOL Rtyně v Podkrkonoší, foto Jiří Kult.
 
30. května 2010 - Přebor ČOS ve všestrannosti mladšího žactva
 
Závodníci župy Podkrkonošské na přeboru ČOS v sokolské všestrannosti
V posledním květnovém víkendu se konal v Plzni přebor České obce sokolské ve všestrannosti, závodu, který prověří dovednosti gymnastické, atletické, plavecké a také šplh.
    Do tohoto prestižního závodu se kvalifikovali čtyři závodníci královédvorského Sokola, Tereza Hulíková, Veronika Dostálová, Eva Špatenková a Jakub Mikyska, závodnice Sokola Náchod Pavlína Vejrková, dva žáci ze Sokola Police n. M. Daniel Klimeš a David Bega a Patrik Kubeček ze Sokola Úpice. Z důvodu nemoci závodníka Begy doplnil župní družstvo Tomáš Větvička ze Sokola Dvůr Králové.
    Závod ve všestrannosti je pro soutěžící poměrně náročný, protože musí absolvovat během 24 hodin všechny jeho čtyři části.
V atletické části se nejlépe dařilo P. Kubečkovi, který mezi 22 borci zvítězil a také J. Mikyskovi, který vybojoval bronzovou medaili. Mladší děvčata vybojovala v atletice 6. (p. Vejrková) a 7. (T. Hulíková) místo, D. Klimeš skončil na pěkném 8. místě. V gymnastice nejlépe obstála P. Vejrková, která vybojovala mezi 34 děvčaty zlato a T. Hulíková, která získala bronz. P. Kubeček skončil na solidním 5. a J. Mikyska na 7. místě. V. Dostálová skončila 5. a E. Špatenková 7. mezi 42 závodnicemi, D. Klimeš získal mezi 30 žáky 9. místo.
    Smolařem výpravy byl J. Mikyska, který obsadil tři čtvrtá místa v plavání, šplhu a v celkové všestrannosti. Mladší družstvo naší župy ve složení P. Vejrková (Náchod), P. Kubeček (Úpice), T. Hulíková a J. Mikyska (oba DK), vybojovali s velkým náskokem titul přeborníků ČOS a zlaté medaile. P. Vejrková a P. Kubeček získali stříbro a T. Hulíková přidala bronz za všestrannost.
    Družstvo starších závodníků ve složení V. Dostálová, E. Špatenková, T. Větvička (všichni DK) a D. Klimeš (Police n. M.) vybojovalo mezi jedenácti družstvy výborné 4. místo se ztrátou 40 bodů na třetí místo. V. Dostálová skončila mezi 42 žákyněmi celkově na 5., E. Špatenková na 10., D. Klimeš mezi 30 žáky na 14. a T. Větvička na 17. místě.
    Na výsledky našich závodníků jsme velice pyšní a doufáme, že se bude dařit také našim závodníkům, kteří se nominovali do přeboru ČOS staršího žactva, dorostu a dospělých. Ten se koná 12. – 13. června v Praze.
                                                                                                                                                              P. Špatenková
 
9. května 2010 - Župní atletické přebory ve Dvoře Králové nad Labem
 
8. května 2010 - Župní setkání v Hronově a okolí
 
17. dubna 2010 - Župní valná hromada
 
27. března 2010 - Župní přebor v plavání v Trutnově
 
15. - 16. ledna 2010 - Josefovská 24 a další akce oddílu Toulavé boty k nahlédnutí zde
 
28. listopadu 2009 - Stříbrnou medaili ČOS převzala 28. listopadu 2009 v Tyršově domě v Praze sestra Eva Trejbalová, náčelnice župy Podkrkonošské Jiráskovy v Náchodě (na snímku sedící uprostřed). Za župu ještě jednou blahopřejeme a přejeme hodně elánu do další sokolské činnosti.
 
vyznamenani_01.jpg, 4,4kBvyznamenani_02.jpg, 4,4kBvyznamenani_03.jpg, 5,8kBvyznamenani_04.jpg, 6,6kBvyznamenani_05.jpg, 5,8kBvyznamenani_06.jpg, 5,3kBvyznamenani_07.jpg, 4,7kBvyznamenani_08.jpg, 1,9kB

24. října 2009 - Župní přebor sokolů v desetiboji
19. září 2009 - Lanová náves ve Vlkově
8. května 2009 - Sokolské setkání - Rtyně v Podkrkonoší
26. dubna 2009 - Přebor župy v atletice - Dvůr Králové nad Labem
 

 
dolni_01.gif, 9,9kBdolni_02.gif, 10kBdolni_03.gif, 10kBdolni_04.gif, 10kBdolni_05.gif, 12kBdolni_06.gif, 11kBdolni_07.gif, 10kB