horni_01.gif, 8,4kBhorni_02.gif, 8,6kBhorni_03.gif, 6,8kBhorni_04.gif, 7,8kBhorni_05.gif, 9,0kBhorni_06.gif, 9,2kBhorni_07.gif, 8,8kBhorni_08.gif, 7,6kB

tj_josefov.gif, 13kB
 
Starosta: Mgr. Vladimíra Traxlerová
Počet členů: 172
Kontakt: T. J. Josefov
Jiráskova 41
551 02 Jaroměř

Telefon: 731 110 923

e-mail: sokol.josefov@seznam.cz

 
16. 7. 2016 - NETRADIČNÍ PROPAGACE STOLNÍHO TENISU
V RÁMCI JOSEFOVSKÝCH SLAVNOSTÍ

 
V sobotu 13.2.2016 uspořádala TJ Sokol Jaroměř-Josefov v sále Důstojnické besedy v Josefově 4. Sportovní ples. K tanci a poslechu hrála kapela Melody Expres, a ta vytvořila vynikající atmosféru, která byla umocněna vystoupením ples.jpg, 102kBtaneční skupiny Tap Dance Company AVALANCHE z Hradce Králové. Dobrá nálada přítomných byla vystupňována při sportovních soutěžích o ceny. Součástí plesu byla bohatá tombola s hlavní výhrou horským kolem.
   Po ukončení plesu se „tanečníci“ rozcházeli s přáním uspořádání 5. sportovního plesu v příštím roce.
 
Ohlédnutí za úspěšným rokem 2015 baskeťáků TJ Sokola Josefov
Prakticky po 10 letech od založení oddílu baskeťáků hrajícími pod křídly TJ Sokol Josefov dosáhli baskeťáci za svoji krátkou historii dalších významných úspěchů v roce 2015, když po roce 2014 kdy tým starších žáků v kategorie U15 vyhrál MČR, a to tím, že tým mužů po výhře v základní části soutěže Východočeská liga a následně i po vítězství ve FF této soutěže postoupil do celostátní II. ligy mužů.
   Dalšího úspěchu dosáhl tým juniorů v kategorii U19 tím, že vyhrál kvalifikaci o ligu U19 a postoupil do celostátní ligy U19.
Výrazným úspěchem byl postup kadetů U17, když přes základní část ligy U17, dále přes play off v této soutěži postoupil do kvalifikace o extraligu U17, kterou vyhrál, a tím postoupil do extraligy U17 a zařadil se jako oddíl z nejmenšího města v této soutěži k oddílům „gigantům“ mající za sebou zázemí extraligových a prvoligových mužských týmů v ČR.
   Dalšími týmy hrající OP se střídavými úspěchy byly týmy v kategorii U11mix (nejmladší minižáci), U12 (mladší minižáci), U13 (starší minižáci) a kadetky U17. Tým U12 (mladší minižáci) obsadil na Festivalu ČR za účasti 11 týmů z celé ČR, který jsme pořádali v hale ASVAJ, krásné 4. místo.
basket.jpg, 88kB   V oddíle se připravoval tým „přípravky“, který je do budoucna základem pro další činnost baskeťáků.
   Významného ocenění dosáhl (opakovaně již po 3.) trenér Bc. Zajíček Jiří v anketě Náchodského deníku kde v kategorii trenér okresu Náchod obsadil pěkné 3. místo. Naši odchovanci a hráči v minulosti hostující v našem oddílu vybojovali v dresech BA Nymburk v kategorii kadetů U17 titul MČR (Drtina, Mráz, Novotný, Zajíček a Šiler) a v týmu Prostějova 3.místo rovněž na MČR kadetů U17 (Sigmund).
   Velkého ocenění se dostalo všem BASKEŤÁKŮM 17.listopadu 2015 na Slavnostním galavečeru města Jaroměř, na kterém byli oceněni za svoji sportovní činnost. Ocenění za oddíl basketbalu TJ Sokol Josefov přebrali předseda oddílu Zajíček Lukáš a trenér Bc.Zajíček Jiří.
   Poděkování za úspěšnou činnost patří všem hráčům, jejich rodičům, trenérům, příznivcům baskeťáků a všem sponzorům v čele s městem Jaroměř, bez jejichž přispění by nebylo možno dosáhnout zmíněných úspěchů a zajistit činnost oddílu v takovémto rozsahu.
   Aktuální informace o činnosti najdete www.basketaci.cz.

JZ st.

30. dubna 2011 - Výlet do Pekla. V sobotu na čarodějnice jsme vyrazili na výlet do Pekla u Nového Města nad Metují. Ranní slunce nám dávalo tušit, že bude nádherný teplý den. Při cestě údolím Metuje, těsně okolo skal bylo příjemně a občas nějaká ta soutěž, třeba stavba kamenné pyramidy nebo házení kamínků do vody nám cestu zpříjemnily.
   V Pekle jsme dováděli na dětském hřišti, poobědvali jsme, vyfotili se s vodníkem a vyrážíme směr Náchod. Jsou to tu pěkné kopečky. To nám ten den pěkně utekl.
   Honem umýt popadnout nějaké koště a hajdy k ohni, vždyť jsou čarodějnice.
 
15.-17.4. 2011, Haďák - Rok s rokem se sešel a byl tu únor. V tento měsíc jezdíme obvykle na velmi oblíbenou třídenní expedici. Letos pro zaneprázdněnost šéfkuchaře jsme odjeli až v polovině dubna. V pátek 15. ráno v osm odjíždíme z Jaroměře, cesta utíká plynule a kolem poledne vysedáme z posledního dopravního prostředku (autobusu) a pak už hurá po svých cestou přes les. V lese mlha hustá tak, že by se dala krájet, na cestě zbytky rozbředlého sněhu a bláta. Ovšem nálada skvělá – víkend bez rodičů. Když jsme dorazili do chalupy roztopili jsme kamna v kuchyni a v pokojích a hurá ven postavit nějaké dílko ze zbytků sněhu. Pak ještě nařezat proutí na pomlázku, kterou jsme si večer upletli a připravili na druhý den.
   V sobotu po snídani a ranním nástupu byly vyhlášeny dívčí a klučičí koledy. Dvě písknutí koledovaly holky na tři kluci. A tak jsme několikrát za den koledovali nebo dostávali na zadek. Samozřejmě koledování probíhalo i na výletě na Anenský vrch. Počasí jsme měli objednané, jak je vidět na fotkách. Do cíle naší cesty jsme nedošli, protože jsme chodili po neznačených lesních cestách. Tak někdy příště Vám budeme moct ukázat foto z rozhledny na Anenském vrchu. Po návratu v podvečer ještě opékáme buřty a večer v chalupě hrajeme hry. V neděli už jenom balíme, uklízíme a jdeme zpátky na Panské pole – autobus. Na nádraží v Rokytnici se loučíme s Jirkou. Káďou, Ivou a Kačkou ze Sokola Malšovice, kteří s námi každý rok jezdí a pomáhají nám. Tak za rok na Anenském vrchu!
 
Toulavé boty vyrazily do Jičína města pohádek. Stalo se tak o tomto víkendu 11.-13.3. Vyrazili jsme ihned jak nám skončila škola na vlakové nádraží v Jaroměři, kde jsme nasedli na rychlík směr Hradec Králové. Následoval rychlý přesun do osobního vlaku, který nás dovezl do Jičína. Známou cestou jsme se vydali na náměstí, kde jsme se v místním Domě dětí ubytovali. Večer ještě byla krátká procházka, která skončila na dětském hřišti.
   Ráno po snídani hurá do muzea, kde se nám to moc líbilo. Epoxice je výborně dělaná pro děti, které tady plní spoustu úkolů aby se v závěru mohly podívat do tajné komnaty. Na úplném závěru prohlídky jsme si dlouho hráli v herně - úžasné.
   Odpoledne po obědě jsme si vyšlápli na rozhlednu Milohlídku. Jarní počasí a teplo jsme si užili a závěr dne jsme vyplnili návštěvou plaveckého bazénu se spoustou atrakcí. Večer jsme si zahráli nějaké vypečené hry a hajdy do spacáků.
   Ráno balíme, jdeme ještě na procházku městem. V parku hrajeme hry a vyzkoušíme další dětské hřiště. Po obědě vyrážíme směr nádraží a loučíme se s Jičínem.
 
Další tentokrát sportovní akcí byl Bodovací turnaj mládeže ČR, který se konal 19.-20.2.2011 ve sportovní hala ASVAJ v Jaroměři. Hlavním organizátorem byla naše TJ Sokol Josefov.
   V sobotu 19.2. hrálo mladší žactvo v počtu 96 chlapců a 54 dívek na 16 stolech. Zpráva vrchního rozhodčího
   V neděli 20.2. svedlo souboje na 16 stolech starší žactvo v počtu 87 chlapců a 58 dívek. Zpráva vrchního rozhodčího
   Veliké díky patří všem rozhodčím, činovníkům ČAST a hlavně našim pořadatelům.
 
5. února 2011 - výlet Toulavých bot Kuks - Žireč - Dvůr Králové nad Labem
 
22. ledna 2011 - Labyrint Drak
V sobotu 22. ledna jsme s dětmi navštívili nejdříve nově vybudovaný Labyrint, který leží v sousedství divadla. Tady jsme si prohlédli nejdříve loutky z různých divadelních představení, které se v Draku hrála. Některé loutky byly starší než my. Pak následovala velmi zajímavá interaktivní herna, kde jsme si mohli samy vyzkoušet některé profese, které k divadlu patří. Třeba loutkoherec, zvukař a kulisák. A sehráli jsme si pohádku O červené Karkulce na třech jevištích, to se jen tak někomu nepovede.
   Druhou polovinu našeho sobotního odpoledne v Hradci Králové vyplnilo divadelní představení „Všechno lítá co peří má“. Jedná se jednu z nejpovedenějších her tohoto divadla, při níž se baví stejně děti i dospělí. To se nedá ani vyprávět, to musíte vidět.
01_small.jpg, 16kB02_small.jpg, 16kB03_small.jpg, 16kB
04_small.jpg, 16kB05_small.jpg, 16kB06_small.jpg, 16kB

4. ledna 2011 - Stolní tenis v Jaroměři, Evropská liga žen Česko : Švédsko. Tentokrát naše děvčata změřila své síly v městské sportovní hale.
 
26. - 28. listopadu 2010 - Oddíl Toulavých bot TJ Sokol Josefov podnikl poslední letošní putování.
V pátek odpoledne jsme odjeli do obce Dědov, kde na chalupě organizace TOM ( turistické oddíly mládeže) byl náš základní tábor. V chalupě pana Ševce jsme zatopili v peci a naplánovali cestu na druhý den. V sobotu ráno jsme vyšli směr Ostaš, tady jsme si prohládli skalní útvary, rozhlédli se po kraji z výhlídky a cestou přes Samaritánku (skalní reliéf) jsme si to namířili zpět do chalupy v Dědově. Večer byl opět plný her a soutěží a již tradičně před spaním jsme si zahráli Černé historky. Jak je vidět na fotografiích, chutnalo nám a moc se nám líbil prostý venkovský záchod, krásná pec i místní zelená příšera Kroxana.Bylo nám moc prima, počasí jako snad vždy - vyšlo. Tak směle vyšlápneme do nového roku 2011.
 
V sobotu 20. listopadu 2010 pořádala TJ Sokol Josefov karneval. Více fotografií k nahlédnutí zde.
 
16. října 2010 - proběhl výlet Toulavých bot TJ Sokol Josefov a to do Slatiňan do parku Podhůra, kde stojí Kočičí hrádek a nově rozhledna Bára, lanové centrum a přírodní tělocvična.
 
Oddíl Toulavých bot pořádal víkendovou akci ve dnech 4. - 6. června 2010 na loděnici v Jaroměři s návštěvou záchranné stanice pro zraněné živočichy.
 
Baskeťáci mistry republiky!
Ve dnech 30 dubna - 2. května 2010 se konalo v Ostravě Mistrovství české republiky nejmladších minižáků v basketbalu. Startovalo zde 12 nejlepších družstev z celé republiky.Jedním z nich bylo i družstvo Baskeťáků TJ Sokol Josefov, které si svou účast vybojovalo vítězstvím v oblastním přeboru. Družstvo Baskeťáků zvládlo nejdříve všechny zápasy ve skupině bez jediného problému a poté stejným způsobem i vyřazovací boje a závěrečný finálový zápas s Kondory z Liberce. Bronzové medaile získali domácí Snakes Ostrava.
   Kluci z Josefova předváděli krásnou kolektivní hru, kterou ohromovali jak diváky tak i soupeře.Tak jako po celou sezónu i na tomto turnaji neokusili hořkost porážky a dokázali, že jsou v současnosti nejlepším týmem v republice. Dovršením úspěchu bylo vyhlášení nejlepšího hráče turnaje pro Jana Mráze a dvě místa v All Star týmu pro Filipa Novotného a Vojtu Zajíčka. Přesto si myslím, že ocenění by si zasloužili všichni hráči.
Vítězný tým tvořili: Plecháč Vojta, Zajíček Vojta, Novotný Filip, Semelka Lukáš, Mráz Jan, Chroust Luboš, Martínek Alois, Šperling Jiří, Vojtíšek Šimon, Mestek David, Tomášek Michal, Mráz Tomáš, Bureš Tomáš, Janowski David, Miler Adam, trenéři Zajíček Jiří, Zajíček Lukáš, Miler Jiří, vedoucí týmu Zajíček Jiří st.
   Bližší informace na www.basketaci.cz.
 
P1130626m_01.gif, 33kBP1130626m_02.gif, 40kBP1130626m_03.gif, 41kBP1130626m_04.gif, 37kBP1130626m_05.gif, 35kBP1130626m_06.gif, 11kB

17. - 18. dubna 2010 - Dvoudenní výlet na zámek Loučeň, kde oddíl toulavých bot Sokola Josefov bloudil v labyrintech a bludištích.
 
27. března 2010 - Další akce oddílu Toulavé boty, tentokrát výlet do Náchoda. Prohlídka galerie a okolí zámku.
 
19. - 21. února 2010 - Expedice Haďák
Druhá akce v roce 2010. Oddíl Toulavé boty pořádal již tradiční zimní akci s názvem Expedice Haďák. Jedná se o víkendovou výpravu na chalupu v Orlických horách, pod Haničkou. Chalupa bez vody, elektřiny, se suchým WC a topení v kamnech na každém pokoji to je ta pravá romantika tohoto pobytu. Sněhu letos bylo opravdu mnoho jak je vidět na některých snímcích.A jak nám po tom sportování chutnalo. Těšíme se na další zímní Haďák.
 
15. - 16. ledna 2010 - Josefovská 24
 

Aktuality

Heslo pro úpravy:

 

 
dolni_01.gif, 9,9kBdolni_02.gif, 10kBdolni_03.gif, 10kBdolni_04.gif, 10kBdolni_05.gif, 12kBdolni_06.gif, 11kBdolni_07.gif, 10kB